Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadrokartonový strop

Zdravím.
Návodu, jak na to je na youtube dost.
https://www.youtube.com/watch?v=_pr6VuDpa8M&t=34s

Kdysi jsem pomáhal kámošovi, co měl firmu co poskytovala wifi internet, a tak jsem se dost často pohyboval po půdách.
V těch přízemních novostavbách, co mají strop sádrokartonový jsem vždy viděl mezí sádrokartonem a izolační vatou silonovou folii.
Tady ji nikde nedávají.
Proč?

Už jsem před 6 lety dával tu izolační vatu, mezí trámy, když jsme měnili podlahu na pudě.
Všichni radili, že tam ta folie musí mít.
Já ji tam nedal a je to OK.
Soused má také dřevěný strop, dal ji tam a po dvou rocích musel vše rozdělat.

Takže mam už jednou zateplený dřevěný strop bez té folie a teď v jednom upokojí snižují strop a zase budu nad sádrokarton dávat izolací.
Co na to odbornicí?

Tady jde o to, že už tam jedna izolace je.

Výška pokoje bude 2,60.
Pak bude strop - sádrokarton.
40 cm mezera, ke bude izolace 20 cm.
Pak dřevěný strop.
Nad stropem mezi trámy izolace bez parozebraný 30 cm.
Pak OSB desky.
Pak prázdna půda.

Podle mně by tam neměla přijít.
Pára by se měla srařet až na te pudě, kde je nejchladnější.
Ta 40 cm mezera bude tepelně odizolovaná zespoda i z vrchu.

Tak to by mně také zajímalo, kde bude u tohoto rosný bod?
Jak tak uvažují, asi se vykašlu na celou izolaci.
Na té pudě to bylo jednoduché.
Kdyby to nefungovalo, jen pozvedám OSB desky, vyházím izolací a dam parozábranu.
Tady u tohoto stropu, když to nebude fungovat, už se tam nedostanu.

V senu a slámě na půdě, nebo topili do půdy zbytečně. Když už děda topil jen v přízemí, získalo patro právě díky kondenzaci zatuchlý zápach. Umocněno vlhkostí ve zdech v přízemí. Nesmíte si minulost idealizovat.