Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna běžných žárovek za Xenony

Ahoj všem
poslední dobou jezdím často v noci a teď v zimě budu za tmy jezdit prakticky každou jízdu. Nedávno jsem se vezl u kamaráda v autě a fakt mě nadchla jeho světla. Má tam xenony a svítí to o hodně líp, než to, co tam mám já (běžné žárovky).
Docela bych ocenil, kdyby moje auto svítilo taky takhle, ale jiné se mi jenom kvůli světlům kupovat nechce. Na internetu a v Tescu jsem našel docela levné xenonové žárovky, ale asi to nebude tak jednoduché, nebo jo? Bude potřeba měnit celý světlomet? Na kolik by tam přestavba mohla vyjít? Nebo stačí vyměnit jenom žárovky?
Jedná se o Citroen C5 první generace.

Děkuji za rady.
Pavel

Osram Nightbreaker. H4, 12V 60/55W, P43t - som dal do 15 ročného Forda ,pretože už to svietilo ako dve sviečky - na žlto.
Teraz je radosť v noci jazdiť.Len životnosť je asi o 30-40% nižšia.To ma ale nezaujíma ,keď dobre vidím.Rád si aj každé dva roky kúpim nové.