Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba od svařovacích kuliček

Dobrý den

topenář mi svařoval topení u nové dlažby. Kuličky které odpadávali od plamene se zabodaly do dlažby. Jsou tam tak zaryté, že to pomalu nejdou pryč a když se mi to podaří zůtane tam černá tečka, která mi počase určitě zrezne. Prosím o radu co stím? Jde to chemicky pryč? Ne že by byla dlažb drahá, ale vyměnovat se mi to nechce.

Děkuji

to máš plastovú dlažbu? Čím zváral, snáď plyn.

Daj to celé s výmenou dlažby k náhrade tomu pakovi, ktorý nepodložil okolie zvaru izolantom. (dáva sa hrniec s vodou a ešte podložka v okolí, apod.)

Kov se zatavil do skloviny nebo keramiky. Chemicky nic, ano rezne to. Možná zakrýt barvou.
Stejné poškození hrozí i okenním sklům při práci s úhlovou bruskou, takže nuda je s tím plastem dost mimo.

Svařoval plynem. Mám dalžbu takovou klasickou (béžová barva) co koupíte v Bauhausu. Mám poničených cca 12 ks dlaždic. Kuličky jdou odseknout, ale zbývá po nich černá tečka. Některé jsou dost výrazné. Neexistuje nějaká kyselina, která to dokáže vyžřat? Topenářa ještě zmáčknu o náhradu škody asi mi dá slevu z ceny díla, ale to je tak asi celé. Dlažbu budu muset opravit (předělat) sám.