Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtáky do železa

Zdravím, jaký je rozdíl mezi vrtáky HSS-Pro a HSS-G Cobalt? Které by měly být kvalitnější? Potřebuju vyvrtat cca 100 děr vrtákem 3,5 mm do jeklu o tloušťce stěny 2 mm a přemýšlím jaký koupit. A stačí na těch 100 děr jeden vrták?

A ještě otázka. Je lepší koupit menší třeba 2 mm a tím předvrtávat a pak dovrtat 3,5 mm?

Hm, já kdysi vrtal padesát děr do železa. Koupil jsem pytlíček obyčejných vrtáků za pár desetikorun v nějakém Bau a až se první vrták zlomil, nasadil jsem další.
Stačily mi dva.
Někdy je příliš vědecký postup zbytečný.