Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení komína

Dobrý den,
prosím o radu jakým materiálem z vnějšku zateplit komín v nevytápěné a nadstřešní části? Komín je zateplen už zevnitř - vata mezi keramickou rourou a komínovou tvárnicí.
Ale na doporučení stavebníků z mého okolí chci zateplit i z venkovní strany. Se kterou vatou se nejlépe pracuje? A jakou použít tloušťku?

Komín je vysoký 11m. Vnitřní průměr 200mm, bude se topit dřevem.

Asi bych opravil . Vždy záleží na teplotě spalin a množství vody ve spalinách. U zatepleného komína si mužete dovolit chladnější spaliny z topeniště - menší spotřeba paliva. Ale u klasického komína s velkou akumulací bude jistě rozdíl oproti stavebnici . U klasického komína musíte prohřát velké množství hmoty komína oproti vložce co má izolaci okolo. Nerezový komín se ohřeje prakticky okamžitě.

Není to jen o teplotě spalin a množství vody. Také záleží na složení spalin. Viděl jsem novej kotel propálenej za rok používání. O 50% předimenzovanej výkon, takže se naložil a utáhnul. Kotel místo aby hořel a spaloval jak má, jen dýmil, doutnal, komín se ani nevyhřál na provozní teplotu takže blbě táhnul a to je právě to "blbě topit". Palivo stálo taky za bačkoru, takže spaliny kondenzovaly už v kotli v podobě kyselého agresivního dehtu a po roce Game Over. Pak se osadil v husté atmosféře rodinného rozkolu mírně poddimenzovaný kotel, topí se v něm a kupodivu k plné spokojenosti kroutí už asi dvanáctou sezónu.

Já to mám zatím navrženo následovně:
tepelná ztráta objektu je cca 15kW. Jsem už více méně rozhodnutý že pořídím odhořívací kotel 27kW (kvůli tomu aby tam vešly větší polena) a k tomu akumulační nádrž 1500l. K "nabití" systému by mělo stačit topit na plný výkon cca 3-5 hodin. Komín je stavebnicový individuální (komínová tvárnice z keramzitu, vata a keramická vložka).