Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasuvka mimo prudovy chranic

Je mozne v ramci rekonstrukcie elektriky v byte ponechat niektoru zasuvku (zasuvky) aj mimo chranic? Myslim tym zasuvlu na ladnicku, mrazak. Ak je to mozne, treba ich nejako oznacit? stitkom a pod ? Alebo to nieje nejako ujednotene a zalezi na reviznom, ako sa k tomu postavi. D.

Obecne lze, pokud neni zasuvka pristupna laikum nemusi mit chranic. A zrovna lednice se uvadi jako typickej priklad, pokud je zasuvka za lednici, takze k ni neni normalne pristup muze byt bez chranice. Obvykle i na vlastnim okruhu, takze treba pri odjezdu se vsechno shodi, krome lednice. Lze.

Není to z důvodu, že je schovaná za lednicí.
Norma praví, že chránič nemusí být v obvodech, kde by jeho vypadnutí mohlo způsobit např. materiální škody. Takže se nabízí lednice, PC, el. topení, klimatizace, EZS, a další jiné.

IMHO nikde neni vhodny ten chranic nedat(ok, treba IT sit, ale to ma doma malokdo), rikam jen, co je v souladu s normou. Pro tu samostatnou zasuvku pro lednicku bych pouzil kombo jistic+chranic a bylo by, je to otazka cca 500Kc navic.
Ono obecne, povicero proudovejch chranicu je mnohem lepsi napad nez jeden na celej barak o velikosti mensiho hradu. Kdyz pak zatece do jedny zasuvky, nema pak clovek cernou hodinku a splesnively bource v mrazaku.

Nojo, za mých mladých let žádná fíčka nebyla a taky jsem to přežil (a schytal nakopání z proudu nespočet), dneska se chrání kde co. IMHO 240V v suchém bytě, s podlahou která většino nevede nemůže zabít. Jo, v koupelně s tím chráničem souhlasím, ale cpát na to i ledničku, to by se přehánět nemuselo. Dneska se všechno chrání, z těch zásuvek s dětskou pojistkou se můžu osypat (děti už vyrostly), nejde tam nic pořádně nacpat a kde to jde, tam to odstraním a kde ne, jednoduše to provrtám. Se divím, že jsem se dožil dospělosti, když nebyly různé protidětské uzávěry na lahvích, ředidlech a podobně. :-)

jasne ze zasuvky budu v byte pod chranicom, v podstate vsetky, jednalo sa mi konkretne o tu zasuvku na ladnicku, mrazak. Clovek ide na dovolenku, vrati sa a mrazak tyzden bez prudu . . . co je lepsie, resp. mensie zlo? bez chranica alebo pripadne obetovat obsah . . .