Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda ve výparníku se neodpařuje

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč stojí voda v nádobce výparníku a neodpařuje se? Dokonce se stalo, že z nádobky i přetekla. Zadní stěna v ledničce je namražená, voda z ni nestéká. Děkuji.

Mně stačí nezabalená zelenina, ale to kondenzuje jen v lednici, odpaří se to v nádobce.
U vás jsem myslel vlhkost v bytě, tam podle povahy zdroje vlhkosti - větrat, případně vysoušeč, kterým je v téhle chvíli ta lednička. Tedy vodu z nádobky, případně rovnou z hadičky odstraňovat z bytu, nečekat na odpaření.

Přetěsnění ledničky má smysl, pokud netěsní. Tam je dobrý test, když jedete na výlet nechat čistý výparník a když i bez otevírání lednice namrzá, tak zřejmě netěsní. Tady to tedy amatéři řeší silikonem, má lepší vlastnosti než modrá indulona. On má nuda všelijaké podivné nápady.