Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda ve výparníku se neodpařuje

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč stojí voda v nádobce výparníku a neodpařuje se? Dokonce se stalo, že z nádobky i přetekla. Zadní stěna v ledničce je namražená, voda z ni nestéká. Děkuji.

Zrejme nevypína termostat, ladí ladnička furt, aj ak je gombík nastavený na minime. (sadni na štokrlík a očúvaj svojim uškom, či sa kompresor vypne).

Tesnenie kolomdookola na dverách chladničky či mrazáku pretri čírou, bezfarebnou Indulonou - tuším modrá, v hrúbke nánosu cca jeden milimeter. (Cigáni v base milujú Indulonu natretú na chleba, šmakuje im aj bez cibuľky)

Zabrániš mastným náterom naneseným na gume od dverí vstupu vlhkosti z plesnivého, mokrého obydlia, smerom do ladničky.

Existujú na trhu v tube silikónové tmely, sú absolútne zdravotne nezávadné, len cena je neprimeraná, cca 9€ za malú, 80gr. tubu. Stužený silikón sa používa na mazanie závitov a gumičiek vo vodovodných batériách, ale aj kartuše v páčkových batériách. (Osobne silikón v tmele cpem pod prachovky pohyblivých tesnení na kotúčových, či na prasiatkách pri brzdách motorových vozidiel. Guma mazaná silikónom nikdy nespuchrie.

Mně stačí nezabalená zelenina, ale to kondenzuje jen v lednici, odpaří se to v nádobce.
U vás jsem myslel vlhkost v bytě, tam podle povahy zdroje vlhkosti - větrat, případně vysoušeč, kterým je v téhle chvíli ta lednička. Tedy vodu z nádobky, případně rovnou z hadičky odstraňovat z bytu, nečekat na odpaření.

Přetěsnění ledničky má smysl, pokud netěsní. Tam je dobrý test, když jedete na výlet nechat čistý výparník a když i bez otevírání lednice namrzá, tak zřejmě netěsní. Tady to tedy amatéři řeší silikonem, má lepší vlastnosti než modrá indulona. On má nuda všelijaké podivné nápady.