Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proudový chranic

Zdravím. Mám 4p proudový chránič. Test tlačítko vybaví i zkrat mezi N a PE. Co ale nevybavi ke tvrdý zkrat mezi L a PE. Teda vybaví ale spolu s hlavním jisticem
. Měl jsem za to že proud teče do PE ne zpatky do N přes chránič a měl by vybavit bez jističe?

Pri zemnom skrate vznikli podmienky na vypnutie ističa a aj chrániča. Takže je veľmi správne, keď vypnú obidva (taký skrat býva zriedkavá udalosť a prístroje sú zvyčajne blízko seba - nemal by si mať problém ich nahodiť obidva:-)).