Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapající ventil u bojleru

Zdravím,
problém-nový bojler,při nastavení velice nízké teploty vody,kdy umyji sotva 5 talířů a 1 hrnec pod tekoucí vodou,ventil stále kape.Manžel mi tvrdí,že je to normální,podle mě není,za 4 dny jsem vylila z kyblíku odkapanou vodu asi tak litr.Děkuji za odpověď.

Kvapka to z bezpečnostného ventilu, pravda ?
Bol by veľký problém odviesť odkvapkávajúcu vodu do kanalizácie ? Nie je v blízkosti bojlera odpad ?
Inak samozrejme bezpečnostný ventil pri zmene teploty (teda objemu, teda aj tlaku) kvapkať bude.

Jenomže odvést vodu do odpadu je poněkud riskantní - v nádobě je vidět, jak voda přibývá, tedy je ventil funkční. Pokud přestane kapat, tak je zalehlý, a hrozí roztržení bojleru/potrubí, nebo i exploze. Takže kapající voda (to je normální a správný stav při nahřívání bojleru) je indikátor správné funkce ventilu.

také nám nikdy nekapal a když v ulici praskla voda tak ji zastavily a když jí pustily potom začal ventil kapat ,lepší je nějaká nádoba třeba sud ,protože pak se dá zjistit jestli neprotéká pořád nebo jestli funguje správně ale nějak sem nepochopil pojem odvzdušnit tzv.Pustit ventil jako vodovodní kohoutek a hned zase zavřít(jako u radiátoru) a nebo povolit naplno a znova povolit?