Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze zaměnit Polyesterový kondenzátor za Keramický?

Dobrý den.
Vytvářím si zesilovač podle této předlohy: circuit-power-audio-amplifier-stereo-with-tda7293-200-watts-rms-total-includes-power-supply.
Obvod už mám osazen odpory, ale teď jsem narazil na problém.
Týká se to kondenzátorů o hodnotách 100nF,1µF.
Problém je v tom, že mám kondenzátory těchto hodnot, ale ne ve polyesterovém provedení, ale v keramickém provedení.
Proto bych se chtěl zeptat, jestli je problém zaměnit tyto kondenzátory za keramické.
Předem všem děkuji za odpověď.
Marek :-)

za nás se dávala keramika do boucherotu, je to takový bezcenný člen. ale je pravda, že kondy větších kapacit nemají rády střídavý signál.
u dielektrika x7r bych nad tím ještě neuvažoval, ale pokud stavitel nakoupil typy z5u, bude plastové provedení mkt asi menší zlo.

na vstupu jak píšeš - kvůli parazitním vlastnostem keramik vyšších kapacit jednoznačně mkt.

pro stavitele: gmelectronic místo mkt používá značení cf - "capacitor foliowy".