Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem palica, tyč na obíjanie orechov

Zdravím všetkých. Naskytol sa mi problém pri obíjaní orechov. Mal som palice z dreva cca 5-6m s čím som obíjal stromy ale všetky sa mi polámali lebo boli používané už dlhé roky. čo by ste doporučili na obíjanie ? Oplatí sa kupovať teleskopickú tyč na podberanie , či niečo iné by som mal vymyslieť ?

Vylez do koruny a dúpaj nožičkami po konároch.

Osobne mám po ruke tri kusy narezané, na hranách zbrúsené, cca 120cm dlhé, 3/4" vodárenské trubky (tebe by pasovali iba 1/2" trubky ak si tintítko), ktoré švihnem po koncoch konárov s orechmi na košatom strome. V hádzaní som dobrý, s maketou granátu som za mladi dohodil do vzdialenosti 98bm. Ak preletia trubky medzi habitus orecha, na druhej strane trubky pozbieram zo zeme a hádžem znovu. Niekedy sa stane (málokedy), že blbá trubka zostane visieť v korune na konároch, ale do jari ju vetriská strasú na zem. Neradno sa zdržiavať pod orechom bez prilby.

Lenže medzi chalupami neradím tento spôsob, chirurgia by bola plná prerazených gebúľ.