Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projekt na drobnou stavbu která ,,spěchá"

Dobrý den,

potřebuji do konce roku přistavět k RD ( cca 100m čtverečních ) přízemní místnost ( necelých 20m čtverečních ) a na SÚ mi řekli, že potřebuju mít projekt. Obvolal jsem asi 5 projektantů a nikdo nemá čas do jara příštího roku.

Moje otázka zní : byl by velký problém to postavit ,, na černo " a stavbu si nechat namalovat až příští rok a udělat dodatečnou ohlášku?

Předem uvádím, že sousedi z obou stran jsou s tím seznámeni a na mém návrhu technického řešení od nich mám podepsáno, že souhlasí bez výhrad.

Doporučuji prozkoumat stavební zákon... bez projektu to legálně nepůjde, plus patřičné vyjádření dotčených orgánů, to všechno chce čas. Řádný projekt plus lhůty ke schválení už letos pravděpodobně nestihnete. Postavit nyní a papírovat na jaře znamená černou stavbu s nejasnou legalizací, v krajním případě i nařízení odstranění černé stavby na vaše náklady... záleží samozřejmě mj. na aktivitě úředníků a zlomyslnosti sousedů.