Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ostrovní solární systém

Dobry den,
chtel bych si poridit ostrovni system na zahradni domek bez jine moznosti pripojeni el. energie. Nemam nijak vysoke naroky na vykon, potrebuji vsak, aby byl system dimenzovan tak, aby byl funkcni celorocne.
Predpokladane spotrebice na 12V by mely celkovy prikon asi 150W (par zarovek, UV cistic, digitalni piano, radio), notebook na 230V max. dalsich 40W. Tyto spotrebice by malokdy byly zapojeny vsechny naraz, celkove by pak "jely" asi 6 hodin denne (hodina rano, zbytek vecer), o vikendech mozna dele. Urcite bych chtel rezervu na pripadny nakup dejme tomu TV ci lednice.
Maji moje pozadavky realne reseni?
Dekuji

No ale výkonnejšia nabíjačka urobí to isté, čo chceš. Počas chodu generátora berieš z neho energiu na spotrebiče a zároveň sa ti dobíja baterka. Je to to isté, ako v automobile. Počas jazdy dobíjaš a svietiš z alternátora a keď vypneš motor, tak svietiš istú dobu z batérie.