Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oxidace mědi

Ahojte.
Potřeboval bych prosím pomoc s určením příčiny oxidace měděné sběrnice. Je nová, namontovaná cca 6 - 8 týdnů částečně v novostavbě, částečně v rekonstruovaném objektu. Mokré procesy byly do poloviny dubna hotové, od té doby je prostor po celé léto velmi dobře větraný. Pod napětím byla je sporadicky, zkušebně. Je schovaná v plastovém pouzdru, montovaná do hliníkové kolejnice.
EDIT: Zapomněl jsem ještě že se nad sběrnicemi vrtalo a montovalo hodně rozvodů, takže se do nich dostalo i něco betonového prachu.

Pro zvětšení klikni do obrázku.
[79837-2017-09-26-09-16-xs-jpg]

Prelakuj trubky bezfarebným, transparentným náterom, nejaký mastnejší s obsahom živíc. Môžeš medenku najprv jemným šmirgľom prepucovať.

Každá meď po čase skoroduje na povrchu, aj doma v suchu. Všimni si kostolné veže, okapy z medi po pár rokoch - zelené, ako šváby. Však dokonca aj zlato (Au) koroduje.