Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim kurit na chate?

Zdravim,

potreboval by som poradit s vyberom vhodneho kurenia na starsej drevenej chate. Jedna sa o nezateplenu stavbu z dreva, steny maju cca 7 centimetrov.

Radi by sme sezonu predlzili az do neskorej jesene, preto by som rad kupil nieco co by splnalo nasledovne, pripadne si necham poradit:

- Prenosne
- Cenovo dostupne
- S akou takou regulaciou vykonu
- Idealne nieco ine nez rozne tie ziarice za 30 euro, kde po hodine prevadzky ocakavam poziar
- Idealne nieco schopne aspon akej takej akumulacie tepla, pripadne nieco co vyzaruje salave teplo

Chata je rozmerovo velmi mala, ale ma 2 poschodia, preto zvazujem po jednom kuse na kazde poschodie. Krb alebo kachle neprichadzaju do uvahy.

Dakujem

Olejový radiátor má tak malou akumulaci, že nemá cenu jej kvůli tomu zvýhodňovat.
Navic nezateplenou chatu stejně nevytopí.

Nejlevnější provoz bude mít v tomto případě zmíněné infra topení.
Nevýhoda ale je že za rohem bude zima.
Takže vzít víc malých(slabých) panelů a rozmístit je tak aby pokryly celý prostor.

Este doplnim informaciu, ze na cene elektrickej prevadzky az tak nezalezi. Dovodom je, ze chatu navstevujeme vcelku zriedkavo, ide mi skor o moznost tam ist aj ked uz bude vonku chladno.

Aky je vas nazor na klasicku alternativu - spirala s ventilatorom? V takomto pripade uvazujem na nejakou vykonnejsou verziou.