Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jistič vyhazuje i když je vše odpojené

Ahoj, v domě máme starou příšernou elektroinstalaci (část hliník, část měď, celé patro na jednom jističi pro světelný okruh apod). Tuto hrůzu plánujeme vyměnit a tedy když rekonstruujeme nějakou místnost tak rovnou taháme nové kabely...

Nyní jsme dělali sadrokartony a protože jsme finální dokončení elektroinstalace (rozvaděč apod.) plánovali na zimu, tak jsem vlastně sádrošem zazdili staré elektrokrabice ve zdech protože jsme počítali že už nebudeme potřebovat se k nim dostat když to za pár měsíců odpojíme...

Co se ale nestalo - včera když jsem byl v práci, tak mi ráno v 9 hodin přišel od serveru email že jede n záložní zdroj... Když jsem přijel v 17 hodin domů tak barák bez proudu a vyražený starý světelný jistič (na kterém jsou všechna světla + světla a zásuvky v patře) a zároveň byl shozený i jistič u elektroměru. Po nahození ihned znovu vyhodil...

Tak jsem odpojil vše - ANO opravdu všechny zásuvky a dokonce všechny žárovky a dokonce i odpojil senzor pohybu co v patře na chodbě spíná led světla. Stejně po nahození opět oba jističe ihned vylítnou a u toho jističe u elektroměru se i lehce zajiskří...

Tak zatím mám do patra natažené prodlužky z přízemí a jedu nouzově na tom, ale nedalo mi to a zkusil jsem alespoň měřákem změřit odpory v zásuvkách v patře a je tam +- 1Mohm (mezi fází a pen), když jsem zkusil prozvonit zásuvky (fáze a pen) tak nic...

Už to asi nemá moc cenu řešit, akorát to uspíší dodělání nové elektroinstalace (bude dodělávat odborník), ale jen by mě zajímalo co to může být?

Díky

úplně nejlepší je zrekonstruovat dům a pak si vzpomenout, že je elektroinstalace v hliníku :-D..... nejste sám je docela běžné.
Jednoduchá rada - zavolejte si nejbližšího elektrikáře!!!
Nic jiného vám nikdo ani nesmí poradit, protože by to mohlo skončit trestním stíháním (NOZ - věděl, měl tušit, špatně poradil, nekonal...)
Je potřeba měřit a ne zkoušet zapnout jistič, ten černý nevydrží vše.
Tak jsou ty světelné rozvody nové nebo ne? Do těch podhledů by se dali dobře schovat rozvody světel......
I nové rozvody jdou provizorně napojit na starý jistič.
A hlavně nezapomenout na "revizi před uvedením pod napětí". Někdy jsou k vidění věci, že laik žasne a odborník se diví :-[