Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem funguji tyhle věci s alobalem?

Zajímají mě tyhle věci salobalem?
1. Vydrží banán déle, když jeho špičku (přívodní, ne šťopku), zabalím do alobalu?
2. Když do pračky přidám koule ze zmuchlaného alobalu, bude mít nějaký (prý pozitivní) efekt na praní? Je možné tam dát jiné kuličky?
3.Je možná naostřit nůžky, když s nimi budu střihat několik vrstev alobalu?

Zvýšení difuze prostředku látkou. Ano, míčky musí mít takovou hmotnost, aby došlo k manipulaci prádla. Proč se neuchytily systémy Samsungu? Soused si nemohl vynachválit bublinkovou pračku - dokud voda byla zadarmo, tak mu 150l studené na cyklus nevadilo, šetřil na ohřevu. Sprchování asi bylo otázkou ceny a kuličky manipulace navíc.
To černámí mi napadlo kvůli alkalickému prostředí.

Nás učili ve škole, že se do alobalu mají balit diskety před přepravou (metrem, tramvají) a hlavně před odesláním poštou. Když si vezmu, jak funguje pošta - jak se zásilkama nakládá - a co by doručila z tehdy ještě běžných 5 a 1/4 palcových disket (ty kapitoly v učebnici se týkaly výhradně 5 a 1/4 a 8 palcových, 3 a 1/2 ještě neznala), myslím že elektromagnetické pole by bylo to nejmenší. Na Poštu by asi platilo dát tyto diskety mezi dva hliníkové plechy a ještě bych se bál, co adresát dostane.

Za život jsem zažil asi dva případy, kdy záhadně někomu nešla přečíst disketa poté co ten někdo jel tramvají nebo metrem a dalo se to na to možná svést, nakolik si myslim, že to je blbost a že by ho alobal nespasil.

1. Vydrží banán déle, když jeho špičku (přívodní, ne šťopku), zabalím do alobalu?

Je to blbost,proč by měl pomáhat zrovna alobal a ne třeba mikroten?Jediný efekt je ten,že ta stopka je chráněná proti vyschnutí,což u banánu asi není tak zásadní.Sice nevím co je přívodní špička,ale stopka je vždycky to,za co plod(jakýkoliv)visí.

2. Když do pračky přidám koule ze zmuchlaného alobalu, bude mít nějaký (prý pozitivní) efekt na praní? Je možné tam dát jiné kuličky?

Efekt to mít může a to ten,že se při praní může zvláště nějaký tenký alobal částečně rozcupovat,projít otvory v bubnu pračny a ucpat čerpadlo.Asi bych to nezkoušel.Jiné kuličky tam dát můžeš,ty pevnější se alespoň nebudou trhat a výsledek praní bude stejný,čili zlepšení nulové.

3.Je možná naostřit nůžky, když s nimi budu střihat několik vrstev alobalu?

Můžeš to zkusit,ale musíš rozstříhat tak 20 roliček Alobalu.Pak si spočítáš,že za jejich cenu jsi mohl mít několik nových nůžek.