Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler-špatný ohřev

Zdravím
Mám možná hloupou otázku ale pridemi ze bojler malo ohřívá.
Bojler mám Dražice 125l je v koupelně, nastaven mám na max teplotu ale co jsem včera zkoušel celý den sem používal jen studenou a ukazatel v normálu.Večer SME se s ženou vykoupaly a voda už byla na konci studenější.
Nemůže náhodou špatně ohřívat těleso? jak to zjistím?

Díky

Dvaja vykonať kúpeľ pri 125l akumulačnom bojleri je na hrane. Zaobstaraj si 200l, príkon 2kW je rovnaký ak sa močíte po šichte alebo aj ráno, teda 2x denne, stačí sa voda zohriať.

Na odstránenie usadenín zabudni, jedine nový boiler, dnes sa nedajú bojlery dole v nejakej prírube rozobrať a sediment vyčistiť s výmenou tesnenia a novej špirály. Bejvávalo.

Ale je tu jedna možnosť, ktorú používam roky k spokojnosti (25 rokov). Mám čisté potrubie, ako nové. Len je dôležité obsah bojlera vyplýtvať (vymeniť) do 24 hodín, potom sa efekt náboja stráca v stojatej vode.

Kup si tento xindel na prívodné potrubie, zrejme 1/2" : http://ix.sk/b9wq2

Boiler som menil za 12 rokov a usadeniny v ňom takmer neboli (relatívne), cca polovica malého kýbla "smetia", pritom idem na vodu priamo z kopanej studni.

http://ix.sk/b9wq2 mám na hlavnom prívode 1" vody, ako aj na obehovej sústave kúrenia z plynového kotla. Trubky sú čisté, vnútri ako nové.

To jsou zase kecy. Má Dražice, takže určitě jdou otevřít a vybrat usazeniny, případně vyměnit těsnění příruby. Taky jde od Dražic koupit rozptylovací trubičku do studené a výpustní do teplé. A samosebou náhradní hořčíkovou tyč k ochraně pláště.