Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo odišlo, ked nesvieti dig. časovač a nefunguje ele. rúra ?

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či s tým má niekto skúsenosť. Máme kombinovaný sporák MORA KS 952 GW. Jednú noc bola silná búrka a pravdepodobne to bol blesk. Na druhý deň som uvidel že vôbec nesvieti dig. časovač a prestala fungovať rúra a žiadne topné teleso nefunguje a nesvieti ani žiarovka v rúre a ani červená kontrolka pri gombíku. Fungujú iba 4 plynové horáky aj s iskrami. Ja si myslím že to môže byť dig. časovač a nejaká jeho súčiastka tak chcem kúpiť celý nový ale nie som si istý. Čo si myslíte?

Na pohled se nezdá být nic poškozeno. Teď se musí přistoupit k měření. Teď by vám měl poradit někdo elektroniky a nebo přímo těchto sporáků znalejší. Já osobně bych se zaměřil nejdříve na ten bílý kondenzátor. Ten by byl po "útoku" bleskem jako první na ráně. Ten bych preventivně vyměnil.
http://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/hledani-poruch-kondenzatory.html

Jinak programátor seženete i nový a stojí něco kolem 1000 a více Kč.