Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka AEG FAVORIT 750777 náhrada hadice

Dobrý večer, Zatopila se mi myčka a hlásila kód 30. Pracně jsem ji rozebral a našel závadu. Prasklá hadicová spojka mezi čerpadlem, které vypouští vodu a jímkou. Na jímce byla tak přilepená, že jsem ji musel ořezat. Novou hadici jsem nenašel (pokud by někdo našel budu rád) jen celou jímku i s propojkou na to čerpadlo a ta stojí cca 1700 Kč a to asi nedám. Asi to tak bude, protože spona byla jen na straně čerpadla a jímky ne. Spojka je uprostřed ztenčená, zřejmě aby moho čerpadlo se pohybovat trošku a nějak to asi řešilo vibrace. V tom ztenčení to taky prasklo. Viz foto. Našel jsem tedy hadici pro daný účel zřejmě nesmrtelnou a to hadici k chladiči do auta. Ale je tvrdá. Propojit by to snad jít mohlo. Jde o tuto hadici : Hadice pro chladiče automobilů FKS-R 38/46 mm. Máte s tím někdo zkušenost, nebo máte nějaké jiné řešení ? Myčka jinak vypadá celkem zachovale. Díky za rady a postřehy. :)

Když už se tady, nevím proč, objevil příspěvek 5 let starý (to fakt nevím, proč se to dost často děje!), hodí se, abych k myčce Favorit 6060 učinil aktuální poznámku. Snad to někomu může pomoc. Z myčky tekla voda a ukázalo se, že se "devulkanizovala" vnitřní výtoková hadice od čerpadla. Byla jak z černého medu a mohl jsem ji propíchnout prstem. Nahradil jsem ji zahradní hadicí a OK.