Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akumulačky náhrada dílu

Ahoj,potřeboval bych radu,v akumulačkách mě odešla součástka Tesla wk 669 55 750R K 25w-x1
na internetu nikde není k sehnání jakou náhradu mám použít? stačí jakýkoliv rezistor který má 750ohmu s 25w? děkuji za odpověd

Ve starších akumulačkách bývalo uvnitř na krycím plechu v místě ovládání nalepeno schema zapojení, zkus se podívat jestli ho nenajdeš. Podle něho by se dalo usoudit čím by šlo odpor nahradit. Rozhodně ale ne rezistorem 6R8, to tam můžeš rovnou dát drát.

Problém s obstaráním drátového rezistoru pro zatížení 25W lze, je li tam dostatek montážního prostoru vyřešit sériovým zapojením dvou nebo i tří rezistorů o poloviční nebo třetinové hodnotě odporu a výkonu. Tyto "výkonově menší" rezistory se snáze obstarají.

Zrovna odporů bych se bál a trochu dražší tranzistory nebo integrované obvody jsou fejky s pravděpodobností, hraničící s jistotou. Číňan to vyrábí tak, že obrousí plast a umístí tam označení úplně jiné součástky. Navíc jmenovitá zátěž u podobných odporů je uváděna při umístění na chladič.