Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na faraony

Milí kutilové,

máte někdo z vás zkušenosti s mravenci faraony? Objevili se u nás v kuchyni nedávno, lezou z ventilační šachty a pravdědobně to bude běh na dlouhou trať. Sousedé nemají zájem o odborný zásah ve všech jednotkách, takže to budeme muset zatím řešit individuálně. Požerová nástraha Lafarex K již na trhu není dostupná, ta u známých kdysi fungovala velmi dobře. Jsem vybavena insekticidní křídou a kapalným biocidem od Bayer Garden. Napadlo mne, že křídou natřu prostor kolem otvoru, kterým lezou do bytu. A kapalným biocidem se pak pokusím vyhubit ty, co mám už nalezlé doma. Máte pro mě nějaké tipy? Předem děkuji!

individuálne riešenie v paneláku je úplne zbytočné,to by museli spraviť opatrenia všetci v rovnaký čas bez akejkolvek výnimky/viz.čo už napísal kozaki/,na faraony existujú nové typy požerových nástrah a špeciálne postreky na faraony,s nimi sa todá chvílu aj individuýlne držať v relatívne rozumnej miere,ale bez spolupráce ostatných v celom baráku je to neriešitelné,na staré typy postrekov a nástrah sú už faraony rezistentné,preto starý lafarex z predaja zmizol,na postreky proti ostatným druhom mravcov faraony už nereagujú,nevadí im ani biolit a podobné spreje,už sú voči nim takisto rezistentné,skúste použiť Biotoll Faracid , požerové granule Bros PR,alebo kombinovane s niektorým predošlým gelový prípravok Imidasect Ants nanesený na miesta obvyklého vstupu mravcov do bytu miesto tej kriedy,to by ich malo na určitý čas udržať na uzde,ovšem pokial nebudú mať ochotu s tým niečo urobiť aj ostatní,tie invázie faraonov sa budú pravidelne opakovať,keď sa vám ich podarí "vyhodiť dvermi", prídu znovu "oknom"....