Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž expanzní nádoby

Ahojte,
jsem pověřen fyzickou montáží nové expanzní nádoby do vyhrazeného prostoru - nad bojlerem.
Konkrétně tato - http://www.regulus.cz/cz/expanzni-nadoba-hw008

Dosavadní expanzka (jiný druh) tam byla doteď v poloze "šroubením nahoru". Mně by z hlediska montáže bylo mnohem jednodušší tam tuto umístit do polohy "šroubením dolů". Nikde jsem nenašel info, zda je možné expanzku umístit "libovolně".

Princip a smysl expanzomatu je mi znám, takže bych řekl, že to je jedno. Ovšem dokážu si představit, že při montáži "šroubením dolů" se vnitřní vak nedostane zcela do styku s vodou. Vždycky tam bude vzduchová bublina, kterou by si expanzka v případě, že by byla montována v poloze "šroubením nahoru", mohla při prvním napouštění odříhnout.

Vadilo by to tedy něčemu, nebo si můžu expanzku natočit "dle libosti, hlavně aby byl dobrý přístup k měřicímu/husticímu ventilku?

Pro rejpaly - nesnažím se vrtat do něčeho, co neznám. Jde jen o tu fyzickou montáž, zbytek bude dělat topenář, t.č. na dovolené a tudíž nedostupný. Tuto nuanci mi ale nesdělil (chápu, že pro profíky to může být úsměvný dotaz).

Děkuji.

To je mozne, nehadam sa, len predavam ako som nakupil. Ked mi robili kurenie tak som tiez chcel aby mi tam dali kohut pred expanzku ale kurenari mi to zatrhli, vraj to norma nepovoluje, ci je to pravda alebo nie som neoveroval ale istu logiku preco tam ten kohut nema byt to ma.

Jj, co jsem se díval, tak to logiku má, nicméně bezkohoutové provedení docela komplikuje situaci, kdy musíš vyměnit ruplou expanzku nebo i jen dotlakovat, což se v zásadě má dělat bez protitlaku vody.
Pochopil bych obavy v případě veřejně přístupných prostor ale doma, kde člověk ví, proč tam ten ventil je, se to jako prevence před děckama řeší třeba odebráním kliky, co jsem tak četl.