Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypust na 1000l nadrzi ako na to

Mam pri bude zvedenu dazdovu vodu zo strechy do 1000l nadoby...je to ta klasicka biela v ochrannej konstrukcii, ktora sa pouziva na prenasanie roznych tekutin v priemysle. Nadoba ma dole vypustny ventil s vonkajsim zavitom. Myslel som si, ze je to nieco stadnardne, ze behnem do obchodu a cez nejaku redukciu to napojim na zahradnu hadicu. Ale ani v jednom obchode mi zatial nevedeli poradit.
Mam si to nejako zbuchat sam.
Tieto zberne nadoby su pomerne popularne, urcite ma niekto vychytane riesenie ako na to. Nadobu mam umiestnenu vyssie, takze voda by vytekala samospadom a mohol by som nou zalievat travnik.
Jedine riesenie co ma zatial napadlo su odpadove trubky nasadene na seba cez redukcie (stale mensi priemer) az sa dostanem na priemer zahradnej hadice.
Mate to vymyslene nejake lepsie?

Za ventil jsem dal koleno stejného průměru a na koleno nasadil vzduchovou hadici zakoupenou ve Stomilu /průhledná s s šroubovicovu výstuhou/ v délce, aby dosáhla cca 15 cm nad zásobník /cca 1,1m/. Na konci stahovací objímka na hadice dovybavena háčke na zavěšení hadice na kovovou kostru zásobníku. Když potřebuji vodu ho konve tak sundám hadici a napustím vodu samospádem. Když potřebuji polét pod stromy, vsunu dovnitř kropící hadici, provizozně zatěsním kouskem hadry, hadici na chvíli sklopím pod úroveň hladiny, voda začne vytékat kropicí hadicí ven, po chvíli dám hadici zpět na háček a fyzika už vodu čerpá do kropící hadice. Teče sice pomalu, ale je to jednoduché.