Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení jedné stěny baráku.

Zdravím zdejší rádce.
V loni jsem koupil starý barák, tak ho pomalu dávám dokupy.
Zjistil jsem ale že veškeré stěny mají 70 cm ale jedna je pouze 45 cm.
Zvažuji že jí zateplím polystyrenem 15 cm.
Zbytek zateplovat nechci.
Stačí ten 15 cm polysteren?
Děkuji za nfo.

Tepelný odpor izolace silné 5cm (polyš nebo vata) odpovídá 80cm zdi z plných cihel . Jak se říká , zateplení by mělo být vyvážené , nemá smysl plácat na zed hromady izolace , když ve stropě nic nemáte . Pokud ale budete celý dum rekonstruovat a dáte izolaci na pudu , zem, stěny , nová okna , tak těch 15cm je běžných . Také záleží čím budete topit . Pokud uhlím , nebo dřevem ze svého lesa ,tak se vám izolace moc nevyplatí . Pokud ušlechtilými palivy , tak dost ušetříte a ještě zvýšíte cenu domu.

Tepelný koeficient plnej pálenej tehly je nízky, tehla je vodivá, navyše, lepila sa väzbou pieskovápennou maltou, ale zase má takáto tehla vysokú akumulačnú schopnosť (tepelná zotrvačnosť) ak sa pravidelne okuruje interiér.

Na 45cm tehlu ti bohate stačí nalepiť 10cm izolácia. Ak si nahodil nové okná (prípadne osadil trojsklom) a budeš nobasilom pod sádrokartón izolovať a znižovať stropy, potom by si mal komplet obvodové murivo chalupy izolovať aspoň 5cm izolantom na 70cm tehlu. Eliminuješ tepelný most studených pálených tehál.