Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor do garáže

Ahoj, prosím o radu s výběrem nějakého menšího kompresoru do garáže:

Měl by sloužit jen výjimečně a to například na dofukování jízdních kol, vyfoukání prachu např. z počítače, dofukování míčů ale aby v případě potřeby zvládl například nafouknout i kolo osobního vozidla.

Vzhledem k tomu, že nebude nijak často využíván bych si cenu pokud možno představoval kolem 1500,- max. ale jsem ochoten něco přihodit.

Děkuji

pokud chces dofoukat i kolo od vozidla na vice nez "dojezd k pumpe", tak to fakt chce vykon a vzdusnik, viz ten o prispevek vyse za 2.5t a nejake drobne..

na to se da potom nakoupit vzduchove naradi na vymenu kol, lesticka na auto a dalsi hracky :)

Na dofuknutie bohate stačí veľká ručná hustilka. Pichnúť 30 "šťouchú" na koleso značí, že si v dobrej kondícii ak sa nezadýchaš. Dobré cvičisko na tricepsy a na brušáky.

Ja mám v garáži jednovalec kompresor hnaný agregátom 3x400V (využívam ho aj na tlakovanie dvoch 100l expanziek na vodu zo studne čerpadlom SVA32 Sigma Holomóc), napojený na trubičkové rozvody so vzduchom vedené po stene, ale rád si zacvičím s klasickou veľkou hustilkou s drevenou rúčkou.

------------------------------
Ak chceš zadarmo získať výkonný kompresor, skoč do servisu chladničiek a mrazákov, tam ti nejaký vyradený na 100% funkčný z domáceho mrazáku aj darujú. Tieto chladničkové kompresory 230V/50Hz tlačia cca 20bar, ako malina, pritom sú kapacitou tlačeného vzduchu docela úspešné, zavrčíš a za 40 sec. je guma na 3bar nahustená.