Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou stolní dvoukotoučovou brusku

Ahoj, potřebuji si koupit novou stolní kotoučovou brusku na dva kotouče, průměr 150 mm. Využitá bude občas, jsem kutil, naostřit vrtáky, občas přebrousit nějaký plech o síle cca 1,5 mm, jednou za rok obroušení pár jeklíků. Myslel jsem si cenu cca okolo 1000, max 1500. Máte zkušenosti s nějakou prosím? Díky J.

Jestli chceš utratit víc peněz, kup si třeba Bosch, ale mám obavy, že u takovéto brusky, kterou navíc použiješ jen občas rozdíl nepoznáš. A to vzhledem ke způsobu používání nejspíš ani v životnosti. Počítej s tím, že brusky s tak malým výkonem jsou použitelné opravdu jen k nabroušení šroubováku či menších vrtáků. Takový nůž do sekačky už je nad jejich síly.

Ak máš presne stanovené priority tak súhlasím s odpoveďami predo mnou..no za dôležitú pokladám aj odpoveď na otázku či chceš len suché, alebo aj mokré brúsenie..nie všetky materiály majú radi brúsenie na sucho (ostatne ako každý chlap :-))..ale v tom prípade už musíš naozaj zvažovať iné cenové relácie.