Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkroucený rám vrátek

Ahoj, mám rám na vrátka vyrobený z jeklů a špatným sestavením a svařením je lehce zkroucený. Chci na něj přišroubovat prkna, ale tím zkroucením mi nedoléhají přesně prkna na horním a spodním jeklu. Dá se to nějak "elegantně" vyřešit nebo je to na nic?

Dobrý den,pokud je rám jinak v pořádku,vše rozměrově navařeno správně a pokřivil ho vliv tepelného pnutí,tak se dá velice snadno srovnat opět tepelným pnutím,navaření housenky do určitého místa,ochladit,materiál se stáhne a tudíž srovná,housenka se vybrousí pryč do ztracena a tak postupně na všech prohnutých místech a jde to srovnat bez fyzického násilí.Na té straně co je boule udělat návar a rychle zchladit,materiál se stáhne a narovná.Jinak to jde i autogenem,zprudka ohřát bodově malé místo a opět rychle zchladit mokrým hadrem.
Potom jsou metody silové,mým přípravkem je dvojitý sloup na ulici u vrat.Tam už jsem toho srovnal spoustu,strčím materiál mezi dva zabetonované sloupy a páčím.Další přípravek mám schodiště na terasu,bitelné nosníky z úček, na nich schodnice,které něco vydrží,mezi nimi čas od času rovnám trubky,nebo kulatinu,člověk si musí umět poradit.
Hlavně neudělat více škody než užitku,rovnaný materiál omotám starým hadrem,abych něco neodřel.:-)