Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 spotřebiče bouchly ve stejnou dobu

včera z ničeho nic rána za sporákem, a to nebyl ani zaplý, jenom byl připojen do sítě ale všechny knoflíky na něm byli vypnuté a vyhodilo to jistič, jen co sme to nahodili zase rána za ledničkou, znovu nahodíme pojistky a znovu rána za ledničkou

nevíte co to může být?
to je divné aby to vyhodilo jistič u dvou různých spotřebičů

dotáhnu,
ale pořád mi není jasné proč se to stalo hned 3x po sobě,
večer v 10 hodin, kdy skoro nic nebylo zaplé

do šporáku sel akorát protud, ale žádná plotynka nebyla zaplá ani trouba

hned po nahození jističů, okamžitě rána

ke všem silovým elektrospotřebičům je udělaná nová vedení,

sporák, zásuvky, konvektory... .

Problém v zhnitej kabeláži, niekde za šporheltom zatiekla alebo sa kondenzovala voda, narušený izolant, spojenie vodičov nakrátko.

Zrejme ste zavárali, parili, vyvárali plienky, voda netesní za dresom, pod omietkou, dostala sa k vodičom, prekypel hrniec s kašou "hrnček var"....

Rána za sporákem,rána za ledničkou...ty rány přece nebyly virtuální,co bylo důsledkem těch ran?-ohořelé zásuvky ,ohořelé přívodní šnůry,nebo co jste zjistili,když jste odsunuli např tu ledničku,to by bylo hodně náhod najednou,zvlášt,když byla udělaná nová elektrika...

Jedna rana mohla sposobit tu druhu ranu ako nasledok, ptz ta prva rana bol uz zahul na vedenia, ak nie su moc dobre urobene tak to moze sposobit ine zavady na vedeniach.
Alebo boli vsetky 3 rany sposobene jednou zavadou niekde vo vedeni.
To sa da posudit len tak ze sa to fyzicky pozre ze co kde skratuje a nasledne sa ocami aj vidi ze preco.

Chladnicka to este furt byva len bez elektroniky s mechanickym termostatom nie? Tam nema co odist ani pri prepatovej spicke apod. Alebo uz cpu aj do chladniciek nejaky uC? (naco?)