Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou vodu do chladící kapaliny?

Zdravím.
Jaká voda by se měla používat pro ředění chladiva pro moderní motory (konkrétně u mě VW up! 1,0 MPI, 2014), destilovaná, demineralizovaná nebo z kohoutku? V servisním návodu k autu tedy píší použít pitnou vodu, takže předpokládám nějakou měkkou kohoutkovou.
Díky.

IMHO pokud není v návodu předepsáno něco jiného, tak destilkou asi nic nezkazím. Případně asi lze použít na dolévání vodu co zkondenzuje v klimatizacích nebo sušičkách prádla - tedy já takovou vodu používám na opláchnutí skla, když ho meju po breberkách, protože my máme dost tvrdou vodu a když ji nechám zaschnout na skle, tak tam zůstanou fleky.

Tak teď řeším, čím naředit koncentrovanou nemrznoucí kapalinu. Ono totiž s tou destilkou to není ani tak o ceně, jako o nevodnosti kvůli nulovému obsahu iontů. Pokud ji nalejede do chladícího systému, má snahu ty ionty do sebe vázat a bere si je z částí motoru (vyžírá materiály). Není to z mé hlavy, ale mám to z více zdrojů. Píše se o této vlastnosi u vody upravené osmózou a používanou v domácích zařízeních.
Takže pitná balená voda s nízkým obsahem minerálů bude nejvhodnější.