Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lambda sonda vag chyby

dobrý den svítila mi kontrolka motoru dal jsem to do servisu a tam mi řekli že jsou vadné obě lambda sondy dal jsem tam nové a kontrolka stále svítí a diagnostika Hlásí tyto chyby kde bych měl hledat abych se závad zbavil měl někdo stejný problém? jinak se jedná o fabii 2005 1.2 47kw diky

3 Nalezeny chyby:
17523 - rada 1 -sonda 1: topny okruh Zkrat ke kostre
17525 - rada 1 -sonda 2: topny okruh Zkrat ke kostre
16524 - rada 1 -sonda 2 Bez aktivity

Dobrý den,pokud byl někde zkrat na kostru,tak by také mohly být vypálené pojistky,nebo porušená izolace kabelů k lambda sondám,sondy vůbec jako takové vadné být nemusely.
Odpojte kabely od sond a smažte závady,vypněte a opět zapněte klíček a načtěte diagnostikou co se děje bez připojených sond,pokud opět stejná závada,není to v sondách,ale v kabeláži.:-)

Dobrý den,postupujte vylučovací metodou,připojte jednu sondu a sjeďte diagnostikou,potom druhou, zjistíte ,která to dělá.Stejně tam je záhadou ten zkrat na kostru,některý z kabelů může být někde proražený a tu závadu to vypíše až když je sonda připojená.Změřte ohmmetrem přívodní kabely k sondám proti kostře,jestli tam opravdu není zkrat jak vypisuje diagnostika.:-)