Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna vršku baterie - spečený tisícihran

Dobrý den všem!
Moc prosím o radu! Téma nemůžu najít :-(

Po několika zkušenostech s instalatérem jsem se v 57 rozhodla, že si budu jednoduché opravy "vody" dělat sama. Začínám s velkou vervou, ovšem potřebovala bych poradit :-p

Jak u kohoutkové vanové baterie uvolnit tisícihrany rukojetí spečené s keramickými vršky (asi kámen?)

Baterie je asi 10 let stará, ale u stejně používané umyvadlové baterky (stejný výrobce) jsou vršky jako nové.

Kape to lehce z ramínka i z vršků. Šroubky jsem musela WDčknout, byly zkorodované a zarostlé. A rukojeti se ani nehnou! Snažím se to okyselit, ale nevím, jak se k tomu dostat, nechce se mi to celé sundavat ze zdi, abych to ponořila do octa. Snad je zbytečné kupovat celou baterii novou?

Děkuji předem za všechny nápady!

VŠEM DĚKUJI!
Koupila jsem nakonec nové baterie - vanovou i umyvadlovou!
Dokonce jsem si koupila i francouzák deseticoul.
A navíc jsem si sehnala toho šikovného chlapa - včera dobrý.
Jenže dnes to začalo téct mezi zdí a baterií.
Co si prostě ženská neudělá sama, to nemá...
Kouslo se mu tam těsnění :-) Proč jsem si to doprčic nevyměnila sama? Jako prd!!!