Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paluba do lodi pro psa

Dobrý den , prosím o radu kde sehnat miralon, polystyren(ten co nedělá kuličky) nebo tu černou hmotu co je v kajaku na kolenní opěře.právě jsem přijel z vody ,mám sambu 4,5 a vezly jsme psa (retrívr) který neustále přesedal z jedné strany na druhou ( středem lodi jde 7 cm vysoký kýl) potřebuji proto desku min 7 cm vysokou , 80x60cm. děkuji za radu

Polystyren co nedělá kuličky, neboli XPS, neboli extrudovaný polystyren (nikoli expandovaný, to je ten kuličkový) neboli STYRODUR prodávají ve stavebninách v deskách o rozměrech 1250 x 600mm o tlouešťce 20 až 160mm.

Řežu normálním odlamovacím nožem, narozdíl od expandovaného ("kuličkového") polystyrenu nemá Styrodur takovou tendenci nůž svírat. Jen má odlamovací nůž při silnějším materiálu snahu se mírně ohýbat a řez pak není úplně ideální. Ale pokud nejde o úplně přesně kolmé hrany pak to vůbec nevadí. Řezat jde i pilkou, bordel je, ale určitě ne takový jako z expandovaného polystyrenu.