Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pilové kotouče na cikrulárku

Dobrý den. Mám doma cirkulárku UMDS 2A a v popisu je psáno: "Adaptér je určen pro montáž kotoučů o průměru 250 mm se standartním upínacím průměrem 30 mm."

Našel jsem doma kotouče na kov o průměru 300 mm (300 x 32 x 3,2 mm). Předpokládám, že na tuto pilu je nemůžu použít ani s nějakými regulačními kroužky atd.? Na co mají využití? Pouze na jiné pile?

Aby někdo jiný mohl vyrábět redukční kroužky? ;-):-D:-D Ale ne, vážně, samozřejmě máš pravdu. Ale je také skutečností, že mnozí výrobci používají odlišné třeba průměry trnů z jednoho prostého důvodu - aby si uživatel jejich zařízení kupoval pouze jejich příslušenství. A použití redukčního kroužku pak není žádný problém krom toho, že ho musím někde obstarat a do toho se každému nechce. Ne všechny rozměry jsou standardizovány a i u takových jsou odlišnosti.

Dobrý den,Kenav,rozdílné otvory jsou z jednoduchého důvodu,menší průměry pil s menšími otvory.Tyto kotouče jsou určeny pro stroje slabší konstrukce a hnací síly,tudíž na stolní pilku s kilowatovým motorkem těžko budu cpát šedesátku kotouč a řezat palivové dřevo.Na výrobu malého stroje postačí vše menší včetně průměru hřídele a ložisek,takže kotouč s menším otvorem a opačně pro velké a výkonné stroje.
Když nejde kotouč s malým otvorem na silný hřídel,jednoduše se otvor zvětší na soustruhu.
Další otázkou pro průměry kotoučů jsou otáčky strojů,malý kotouč špatně řeže na nízké otáčky,velký kotouč je zase při vysokých otázkách nebezpečný,hrozí roztržení.
Každá věc má svá pravidla a ta je nutné dodržet,jinak hrozí průšvihy různých rozměrů a nenávratných následků.:-)