Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wood burbing (spálení dřeva )

dobrý den chystám se na stavbu dřevěného stolu na zahradu a našel jsem toto video viz odkaz a zajímalo by me jestli je to mozne udelat i s autonabijeckou (má to někdo vyzkoušené) nebo jestli se to podarilo nekomu s necim jinim než z mikrovlnky děkuji

watch

najjednoduchsie aj najlacnejsie je trafo z mikrovlnky, vyhodenu najdes skoro na kazdom rohu...ale zalezi aj ake chces drevo palit,smrek a makke drevo vseobecne ani neskusaj ale taky dub,buk jelsa pojdu krasne...a najdolezitejsia vec ze tam mas vystup nejakych 4000V ked sa dobre pametam ak nahodou siahnes vedla uz to nerozchodis....

Napatim nizsim ako 1000 - 1500 V to nevypalis. Odskusane monbinaciou oddelovak-regul.autotrafak-2x mot v serii sekunadr. Vystupne napatie pd asi 100V do 4500 V. Slo by pouzit este trafo z neonovych trubic. ODPORUCAM RUKY PREC AK TOMU PRD ROZUMIES !!! ZABIJE TA TO S PREHLADOM

ono sa tomu hovorí lichtenbergen figures
v preklade zásah bleskom
takže autobatéria na to nebude stačiť (niekedy nenaštartuje ani auto)
a ak náhodou nevieš si v kutilskej poradni takže trafo z mikrovlnky je prvá rada
druhá rada ak tvoje znalosti elektriky sú na úrovni obsluhy takže dokážeš zapnúť a vypnúť vypínač ale nedokážeš vymeniť vypálenú žiarovku tak ruky preč
ešte k tomu používajú sódu bikarbonovú (katalizátor)
niečo musí tu el.energiu preniesť medzi kontaktami
takže takto to vyzerá keď zasiahne blesk a prežijete to
https://www.google.sk/search?biw=1366&bih=662&tbm= isch&sa=1&q=lichtenberg+figure+on+person&oq=lichte nberg+figure+on+person&gs_l=psy-ab.3...9731.19353. 0.19794.20.15.5.0.0.0.248.1909.0j14j1.15.0....0... 1.1.64.psy-ab..0.4.648...0i19k1.K_pnxwrrCk4

a toto len tak na inšpiráciu
https://www.youtube.com/results?search_query=licht enberg+figure

PS: skúšal som trafo z mikrovlnky 1700W a bolo to málo pár čiaročiek