Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorová pila Partner P340S - stále se točí řetěz

Ahoj, koupil jsem dědovi před rokem motorovou pilu Partner P340S na občasné řezání. Zatím se s ní nepořezalo moc věcí (nebyl spotřebováno ani 10l benzinu), ale při minulém řezání jsem si všiml, že po nastartování se hned začne točit řetěz na pomalé otáčky a i když přidám a pustím plyn, tak se stále trochu točí...

Druhá věc ježe se stále povoluje řetěz - buĎ ho utáhnu moc a pak s tím pila nehne, nebo mu trochu uberu ale po prvním protočení je zase volný (mezi lištou a řetězem je tak 1-1,5cm mezera jak se řetěz prověsí)

Je to normální?

Čo sa týka posuvania reťaze,tak to sa nastavuje na karburatore cez voľnobežnú trysku.Možno stačí len ubrať trochu plynu skrutkou dorazu páčky plynu,tiež je na karboratóre.Čo sa týka šponovania reťaze,tak môže byť vyťahaná reťaz a jednotlivé vnútorne zuby reťaze sú od seba ďaleko a zle zapadávajú do záberového kolesa na spojke a do kolečka na lište.Ďalej môže byť vadné záberové koleso alebo lišta.

Zle máš našponovanú reťaz. Reťaze sa docela rýchlo vyťahajú.

Do dvoch trysiek karbeca sa moc nerýp, lebo ho rozšteluješ, pilka je nová.

Náhon je riešený cestou odstredivej spojky, ak sa zvýšia otáčky motora, roztiahnu sa na oceľových plátoch dve metalické závažia, ktoré sa zakusnú do vnútra misky napojenej na náhon reťaze.

Dobrý den,máte v pile nalitý olej na mazání řetězu?To kouření vypadá,že je někde velké teplo,takto pilu s jistotou dopravíte do kovošrotu.Ještě maličkost,máte pilu odbržděnou?Párkráte jsem tuto drsnou závadu lidem řešil,nepřečetli si ani manuál a pilu honili přes brzdu.
Píšte,že se na seřizování necítíte,navštivte servis,něco děláte špatně,nebo je někde závada,seřízení nebude příliš drahé.:-)

jj, olej jsem tam dolil doplna a ještě tam je...ale ubývá a řetěz je mastný, takže namazáno je

Dám to raději do servisu, nebo to mám dát na záruku do obi?

Edit - když jsem s tím řezali minule, tak nám právě olej došel, resp jsem ho neměl sebou, tak jsem asi posledních 10 minut řezali nasucho a to to právě nekouřilo... kouřilo to až teď když jsem tam olej dolil

To jste tomu dali,deset minut na sucho je dost na zadření ložiska na liště ,pokud je ložisko vyhřáté,tak je nenávratně pryč a stále se hřeje.Dostal zabrat i řetěz,jak nejsou mazány čepy řetězu,tak rychle odchází vše okolo,řetěz se v čepech přidírá a neopisuje ozuby tak jak má,takže se ničí i další součásti pily.Jestli tam bylo velké teplo,které vzniklo zahřátím řetězu,který zahřál hnací ozubené kolečko,můžete mít i přidřené ložisko na klice a to přenáší teplo na ozubené kolo,které pohání lištu a pak se z toho v kombinaci s olejem kouří.:-)

partner jsem vzal ze dvou důvodů:
1) cena - řeže se s ní fakt málo
2) značka partner protože a)potřeboval jsem to hned a v obi měli jen noname/hecht nebo partner (v požadované ceně) a za b)v rodině máme sekačku partner, kterou jsme kupovali v roce 1996 a pořád funguje bez problémů (jen nůž se měnil)