Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlé odcházení výbojky

Dobrý den
Nemůžu se dopátrat chyby, tak se na Vás obracím zda někdo neví.
Nedávno mě odešla po asi 8 hodinách svícení rtuťová výbojka TES-LAMP (příkon 400 W, napětí 230 V, proud 3,25 A) zapojená přes digitální předřadník NTS (400W, se čtyřpolohovou regulací (150-440W), vždy nastaveno na 400W a ten zapojen na centrále. Objímka je bez ochraného nuláku, přidělaná na měděném vodiči. 1 lampa mi odešla asi po 60 hodinách svícení a druhá hned při druhém svícení po 8 hodinách. Netušíte kde hledat chybu?
Předem děkuji
David

Tieto ortuťové výbojky je vhodné prehnať cestou odporového vodiča, podobne, ako sú riešené horské slnká ortuťovej výbojky vybavené po stranách tzv.soluxom (žeraviaci drát v kremennom skle dvoch trubíc, myslím, že majú príkon 550W).

Odporový drôt nádherne vyrovnáva a eliminuje napäťové a prúdové špičky pri štarte výbojky.

Táto blbuvzdorná ochrana spotrebiča výborne fungovala aj v prípade zaradenia do sériového obvodu vhodnej žeraviacej žiarovky 12V (55-90W podľa výkonu baterky v Ah) v klasických dvojcestných usmerňovacích nabíjačkách (18V/6A) robených na kolene, určených pre 12V autobatérie. Lineárna charakteristika postupne znižujúceho sa osvitu vlákna žiarovky počas procesu dobíjania, postupným vyrovnávaním prúdov a odporu, tvorila hotový balzam na baterku, ktorý ani moderné "inteligentné" nabíjačky riadené procesorom nepredčia.