Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zasobnikom vody, co je to?

Dobry den,

nedavno som kontroloval zasobnik teplej vody. Vsimol som si ze mosadzne koleno pritoku studenej vody do zasobnika akokeby rozkvitlo, vyzera pomaly ako keby sa islo roztopit.

Prikladam foto, viete niekto co to je a co sa s tym da robit?

hrwaqF

Dakujem

Zcela jistě teče jen spoj mezi vývodem bojleru a mosazným kolenem. Sákne mírně i spoj s převlečnou maticí na druhém konci kolena, na foto je to dobře vidět. Pokud by tekl bojler, poteče to někde okolo vývodu a bude stékat po plášti zásobníku a nebude to tvořit krápníky u spoje. Je potřeba spoje rozebrat, dobře očistit a závit omotat konopím, potřít fermežovou barvou, nebo alespoň vazelínou a znovu smontovat. Teflonovou pásku nemám rád. Pokud trochu prosakuje spoj s konopím, zpravidla se sám po čase dotěsní. Pokud sákne přes teflonovou pásku, teče furt. Pokud to nepoteče, elektrochemické koroze bych se až tak nebál. Sám mám u bojleru mosazná šroubení už skoro patnáct let a nic viditelného se neděje. (tak drží bojler Tatramat. Kdo ví, jestli tak dlouho vydrží ty dnešní).