Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zasobnikom vody, co je to?

Dobry den,

nedavno som kontroloval zasobnik teplej vody. Vsimol som si ze mosadzne koleno pritoku studenej vody do zasobnika akokeby rozkvitlo, vyzera pomaly ako keby sa islo roztopit.

Prikladam foto, viete niekto co to je a co sa s tym da robit?

hrwaqF

Dakujem

Dobrý den,mírně tam prosakuje voda a tvoří se vrstva vodního kamene,je to třeba rozdělat a přetěsnit.Asi se budou moderní kutilové zlobit,ale toto jsem nikdy při používání konopí nezažil,že bych něco sešrouboval a takto to teklo.Každou chvíli někomu ze známých něco podobného řeším,špatně namotaná páska a také málo pásky,jinak tomu fandím,ale musí se to umět.:-)

Vše predchozi platí a navic je tam článek a to přechod ocel mosaz.Zadny instalater toto neřeší. Sveho času Drazice dělali prechodovy kus z plastu prave pro tyto pripady.Nekdy dojde k totalni degradaci te ocelové trubky a to je pak docela průšvih

Odchádza samotná nádrž boilera, je deravý (zrejme v zvare), voda steká pod tepelnou izoláciou plášťa na najnižší bod potrubia. Priprav sa na skorú výmenu deravého boilera. Radšej si na nete objednaj nový, teraz v lete so zľavou, nosia kotle priamo do domu v okruhu 30km bezpatne.

Daj bacha, aby ťa nevytopilo, ono samotné slzenie s tvorbou vodnej usadeniny môže vydržať niekoľko týždňov, ale v priebehu pár hodín sa trhlina nenazdajky rozdrapí a máš doma potopu. Radšej ak ideš na dovču alebo do rachoty odstav prívod vody do boilera.

Tu nemá význam nejaké pretesňovanie závitu holendra či spojky fitingu, ver mi.

Zcela jistě teče jen spoj mezi vývodem bojleru a mosazným kolenem. Sákne mírně i spoj s převlečnou maticí na druhém konci kolena, na foto je to dobře vidět. Pokud by tekl bojler, poteče to někde okolo vývodu a bude stékat po plášti zásobníku a nebude to tvořit krápníky u spoje. Je potřeba spoje rozebrat, dobře očistit a závit omotat konopím, potřít fermežovou barvou, nebo alespoň vazelínou a znovu smontovat. Teflonovou pásku nemám rád. Pokud trochu prosakuje spoj s konopím, zpravidla se sám po čase dotěsní. Pokud sákne přes teflonovou pásku, teče furt. Pokud to nepoteče, elektrochemické koroze bych se až tak nebál. Sám mám u bojleru mosazná šroubení už skoro patnáct let a nic viditelného se neděje. (tak drží bojler Tatramat. Kdo ví, jestli tak dlouho vydrží ty dnešní).