Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seřízení plastových vchodových dveří

Začali mě zlobit vchodové dveře po 8 letech. Dveře dole dolehnou na rám futra a pak se na ně musí zatlačit (zkroutit), aby dolehly i v horní části.
Měl by jít seřídit přítlak křídla v pantu, ale po rozebrání jsem zjistil, že v pantu jsou plastové vložky a zaboha s nimi nejde ani pohnout (ani po sundání dveří). Nemáte někdo zkušenosti s tímto typem pantu?

Dobrý den,to pouzdro pantu je excentrického tvaru a dá se otočit,tím se vymezí vzdálenost od futra,ale až po odjištění.Na tom obrázku vidím pouzdro s výřezy a v jednom místě na pantu je výřez i v druhé části,něco to tam jistí,kolíček s perkem ,který stisknete tyčkou dolů,nebo šroubek,který je nutno vyšrubovat,pootočit pouzdrem tak,aby další výřez byl proti výřezu a opět zajistit,nebude to nic složitého,jen na to přijít.:-)

Ono to vypadá,že to bude jen přischlé za leta,nebo se tam do spáry dostalo trošku tmelu jak uvádíte.Jak to vidím,tak je na to nějaký spešl klíček,jen imbusákem bych to nepokoušel,strhne se to a je vymalováno.Koupil bych u vietnamce za pade sadu imbusáků,ten co je potřeba bych u konce provrtal a vsadil ještě kolíček,lepší matroš,třeba kousek drátu z kola,není to úplnné bláto.Ten kolíček by totiž při zasunutí imbus klíče zapadl ještě do té pomocné drážky a pak je síla lépe rozložena,potom možná kápnout trošku petroleje,ten vleze všude a maže a zkusit uvolnit,mírně na obě strany rozviklat.
Další možností by mohlo být dveře z pantu vysadit a excentry rozchodit,bez zátěže dveří to půjde snadněji.:-)