Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napojit starý beton na nový

Ahoj,vím že spojení staré bet.pokládky s novou prakticky nelze.Já se ale i přesto musím o něco podobného pokusit.Ve starém betonu a kolem něj před garáží mám cca díry 8-17cm díry ktěré potřebuji zaflikovat.Moje otázka zní jak starý a nový beton spojit aby alespon pár let vydržel a neoddělil se od starého.Napadly mě 2 varianty:A)Přimíchat do betonové směsi lepidlo na obklady nebo za B)Až nový beton zaschne přetáhnout celou betonovou vyspravenou kostku lepidlem na obklady.Děkuji za každé rady a nápady.

Na to je jednoduchá odpověď. Lze. Použijte z fa Mapei Eporip, to je dvousložkové lepidlo na bázi epoxidů, namíchat, na očištěný povrch nanést třeba v 1 mm vrstvě, a přímo do čerstvého nalít nový beton.
Je to dokonce v nějaké příloze k Eporipu.
Balení bereme po 10 kg, ale existuje i menší. Poptejte se ve stavebninách, již není možné kupovat napřímo.
Zdenek