Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit autokameru do pojistkové skříně?

Koupil jsem autokameru: https://www.aliexpress.com/item/Nt96655-Sacci-R3-C ar-DVR-Registrator-Dash-Camera-Cam-NT96655-HD-1080 P-Sony-IMX323-WiFi-Digital/32805258646.html?trace= msiteDetail2pcDetail

Zapojit se má přímo do pojistkové skříně, jsou tam tři kabely označené +12V (žlutý), ACC (červený), GND (černý). GND je mi jasný, ale do které pozice pojistkové skříně u Škoda Yeti zapojit kabel 12V a kabel ACC tak, aby se kamera automaticky zapnula při otočení klíčku ve spínací skříni? K čemu je vůbec ten kabel ACC?

[https://s11.postimg.org/63irl2eoz/IMG_20170707_103 506.jpg]

Já to chápu tak, že:
GND - kostra
+12V - napájení trvalé, proto je na kabelu pouzdro na pojistku
ACC - spouštěcí napájení, tedy "aktivátor", tedy to zapojíš tam, kde se objevuje napětí až po zapojení klíče od zapalování. Zapojíš to na něco v pojistkové skříňce, proto tam máš jako konektor nožovou pojistku. Nahradíš tím pojistku od něčeho, co se spíná až se zapalováním.

Koukám, že kamera už stojí dvojnásobek, než jsem platil. :)
https://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Dash-Camer a-Cam-Video-Recorder-Camcorder-DVRs-dashcam/328096 26345.html

Tak úspěšně zapojeno, zapojil jsem černý kabel GND na kostru, žlutý kabel +12V na pozici 18 v pojistkové skříni a červený kabel ACC na pozici 22 v pojistkové skříni. Kamera se automaticky zapne po otočení klíčem ve spínací skříni a vypne po vypnutí motoru klíčem.

[https://s1.postimg.org/i184joze5/IMG_20170709_0947 33.jpg]

pozice č. 18 - Diagnostická zásuvka, řídící systém motoru, brzdový snímač, pohon 4x4, Start-Stop
pozice č. 22 - Panel přístrojů, elektromechanické servořízení, datová sběrnice

[https://s12.postimg.org/tec9nhtsr/IMG_20170709_094 903.jpg]

Nedá, je to nevyměnitelné. Leda pak ucvaknout kabel a přidělat na kabel ten adaptér na pojistky, co jsem postnul výše.

Ale problém je, že na kameře jsou micropojistky a adaptér je na minipojistky, tedy jiná velikost pojistek. Musel bych to tedy s adaptérem zapojit do jiné pozice v pojistkové skříni.

Vyvstal asi logicky problem, kamera nataci za sebou vzdy minutove videa a vzdy posledni videosoubor z kazde jizdy nejde prehrat, protoze jakmile vypnu klicem motor, vypne se zaroven i kamera, tim padem se nedokonci prave nahravany minutovy casovy usek az do konce a ten videosoubor pak nejde prehrat. Ale asi to nicemu vadit nebude. Mozna by to slo vyresit, ze bych kabel ACC zapojil na jinou pozici v pojistkove skrini? Mozna na pozici pojistky pro autoradio, protoze to hraje i pri vypnute spinaci skrini, dokud z ni nevytahnu klic. Co myslite?

No to vadit bude, protože když se s někým nabouráš, logicky zastavíš, vytáhneš klíče a o tu poslední osudovou minutu přijdeš. Možná by se dal udělat elektronický obvod, kterej podrží napájení ještě minutu - dvě po vypnutí signálního napětí.
V mým autě jde asi ještě půl minuty po vypnutí klíčku stahovat okna, teprve pak vypne relé. Od této pojistky bych bral signál já.

A nemáš blbě ten žlutý drát? Tam má být napětí i po vypnutí klíčku a jeho vyndání. Proto je tam ovládání a ještě +12V. Když vypneš motor, zmizí napětí na červeném fousu (ACC), to oznámí kameře, že má ukončit záznam a je to dále živeno z +12V žlutých.

Také si myslím, objednal jsem už adaptér na midle pojistku a zapojím žlutý kabel na pozici pojistky pro 12V zásuvku, ta je stále pod napětím.

A teď mě také napadlo, že v tom pojistkovém pouzdře na žlutém kabelu je pojistka s označením 3AL250V. Je to normální, že tam je pojistka na napětí 250V ? Musím se podívat, jestli je vůbec funkční, jestli už není přepálené vlákno.

Dobrý den,třeba se mýlím,ale napíši svůj nápad,kameru mám také již dlouho koupenu,ale kvůli zdraví vše nestíhám.
Mám picasso a chci kameru přidělat na držák od zrcátka,koupil jsem od viětnamce za tři pětky světlo na jízdní kolo,to kvůli držáčku,který opásá držák zrcátka a jednoduše se držák kamery připevní.Ale napájení nechci tahat nikde po autě,tak se domnívám,že to půjde od vypínače stropního světla,které je umístěno téměř u zrcátka,vyndám ho,připevním kabílek s konektorem pro kameru,protáhnu pod rámečkem podle čalounění.
To světlo totiž také svítí ještě dobu po vypnutí klíčku dokud neopustím vozidlo,takže ten záznam by v kameře měl zůstat.
Podumejte a napište své názory.:-)

Z logiky věci (a zapojení) to asi nebude fungovat, to by muselo světlo svítit celou cestu, a neřeší to problém při opuštění vozidla - zhasne světlo, vypne kamera, ale kdo jí "řekne", že měla přestat natáčet, protože se bude vypínat?
Ono se při troše snahy to vedení dá schovat pod tapec sloupku, a práce je to tak na hodinu i s kávou a cigárkem…

To špatně chápete,to světlo má trvalý přísun šťávy a tam to chci napojit,je tam na něm vypínač,můžu si rozsvítit kdy chci,takže na přívod k vypínači stropního světýlka chci napojit přívod pro kameru,trošku jsem to zamotal s tím svitem než opustím auto.Eventuelně by šlo využít i to pozvolné zhasnutí po určité době pro vypnutí kamery,je to podobné,jako když je zapojena na přívodu ovládaném klíčkem.:-)

Včera konečně přišel z ebaye adaptér na midle pojistky, tak jsem přepojil žlutý kabel na pojistku na pozici č. 30 (12V zásuvka přední a zadní), červený kabel jsem nechal na pozici č. 22, a už kamera funguje, jak má. Sama se zapne při otočení klíčku ve spínací skříni a sama se vypne asitak 10 sekund po vypnutí motoru klíčem, všechny videosoubory jdou přehrát včetně posledního.

[https://s17.postimg.org/a2uwr6fjh/IMG_20170729_101 437.jpg]

Nazdar chlapi, potrebujem radu.
Chcel som zapojiť kameru do poistkovej skrine cez adaptér
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51LPrONsh3L._SL1000_.jpg
a menič z 12V na 5V.
Všetko šlo dobre, kamera sa zapla pri potočení kľúčom a vypla pri vypnutí kľúča. Avšak vypínala sa tiež pri zapnutí diaľkových svetiel alebo len prebliknutí diaľkovými.
Mám Octaviu I http://www.skoda-club.net/graphics/msgboard/12519/full/1259_pojistky-octavia-couvacky.jpg
na diaľkové svetlá som ju nezapájal, neviem prečo na ne reagovala. Robila to vo všetkých pozíciách, ktoré som skúšal - čiže tie menšie na obrázku hore.
Vie mi s tým niekto pomôcť? Môže to byť tým, že majú diaľkové väčší odber?
Ten adaptér mám iba na menšie poistky, ktoré sú do 10A. Mám dokúpiť a skúsiť na väčšie na pozíciách 24-44?
Vďaka za pomoc