Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měření délky kabelu

Dobrý den, hledám přístroj, který dokáže změřit kabel dlouhý cca od 1m až po 15m s přesností na milimetry. Je jedno, jestli musí být připojené obě strany, nebo pouze jedna. Zná někdo něco takového?

Chci měřit na přesnost 1mm 15 metrů dlouhý kabel - tj. chyba 0,006% ? Jaké přístroje prosím použijete pro měření průměru kabelu - setinovou posuvku ? Jaká bude chyba kruhovitosti ? Po celé délce je ideálně stejná ? Rezistivitu použijete tabulkovou, budete věřit tedy výrobci, že 100% Cu ? K měření odporu tedy klasický multimetr s přesností 2-5% ? Co přechodové odpory a jejich kompenzace ?