Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba dvoukřídlé brány + branka

Zdravím.

Můžete mi někdo poradit. Chceme dělat dvoukřídlou bránu celkem 4,8m. Jedna půlka bude doplněna o vstupní menší branku. Kvůli terénu a tak jiná verze není možná. Jedná se mi jaký profily použít na svaření. Na bráně budou desky o výšce 1,8m , takže délka každé půlky 2,4m , z toho jedna půlka bude ještě rozdělena o vstupní menší branku cca šířka 90cm.

Děkuji za rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
su aj zamky do jakloviny priamo = do gugla napisat zamok do jokla,su tam aj na 40x40
jakel 01.07.2017 07:54
jakel
Prosím Vás, hlavně majitele elektrických bran. Je to téma už rok staré a nechci zakládat nové. Proto…
lupkovic 04.01.2020 21:17
lupkovic
Já jsem měl dlouho potíže s pohony na dvoukřídlou posuvnou bránu Hörmann. Obě půlky brány občas zapo… poslední
umfa 05.01.2020 18:12
umfa

Prosím Vás, hlavně majitele elektrických bran.
Je to téma už rok staré a nechci zakládat nové. Proto Vás strašně prosím, pokud by jste mohli nabídnut firmu, nebo naopak upozornit na negatívní firmu
Já mám zatím řešenou bránu firmou NICE, ale nějak se radikálně převodovkám snížil výkon. Táhla lsou na 220V a na netu jsem je nikde samostatně nenašel. Naopak jsem našel hodně firem, kde koupím KIT třeba za 10 000kč, Proto můžete mi někdo poradit firmu, která je OK a nebo naopak, které se vyhnout?! Nebo které technologii se vyhnout?
Třeba ta moje NICE má šroub, po které jezdí ten jezdec, a pokud by byla stálá síla, nemám co řešit. Teď ale moc už netáhnou. No a jak se koukám na net, je tam hodně možností, ale každý prodejce si pochopitelně chválí to své. Tápu v tom, proto:

Můžete mi níže napsat pozitívní, nebo negatívní informace vašich bran (různých výrobců), čemu se vyhnut, naopak která je skvělá opravdu jsem amatér, původní pohony jsem koupil starší, ale funguji dobře, ale už nemají sílu. Jak jsem koukal na náhradu pohonů, tak ty v nabídce Nikde na 220V nejsou. Automatická brána by mi už asi chyběla, takže pokud nebudou serva, koupím celý KIT Prosím, můžete poradit jaký. Mě se osobně líbí ty které mají možnost ovládání přes WIFI, ale nemusí být. Spíše bych preferoval osobní zkušenosti

děkuji moc za upřímné rady

Já jsem měl dlouho potíže s pohony na dvoukřídlou posuvnou bránu Hörmann. Obě půlky brány občas zapomněly synchronizaci a pak se jedna otevírala a druhá zavírala. Český servis Hörmann říkal, že to nejde vyřešit a nabízel mi takové obskurní nápady jako dvojí ovládání a dva dálkáče :-) Podle mě to šlo, ale v českém servisu nevěděli, jak to zapojit :-) A německý Hörmann mě zase vytrvale odkazoval na české zastoupení... Pak naštěstí ty pohony vzal čert (natekla tam voda, odešla elektronika a oprava by byla dost drahá) tak jsem si našel pohony Tousek, které fungují v módu master-slave (a jejich montéři to umějí zapojit) a od té doby ok, ani ta voda se tam nedostala :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru