Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerpadlo - tlak

Zdravím, mám väčšie čepardlo na polievanie záhrady a trápim sa s výrazne nižším tlakom vody (z jednej hadice ledva vytlačí toľko vody čo batéria v kúpelni). Taktiež vytláča dosť vzduchu (cca 5-10% z vytlačeného objemu) len neviem kade keďže hadica aj košík vyzerajú byť v poriadku lebo voda z čerpadla nepadá a drží si hladinu.

Zo dňa na deň klesol aj tlak? Mal som podobné, 4-článkové. Prietok tam bol obrovský, ale tlak poslabší.
Je možné, že vznikol nejaký problém pri obežných kolesách.. rozobrať a skontrolovať, vzduch ti môže nasávať aj cez dolievací otvor.