Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor na nástřik podvozku a dutin

Zdravím, koupil jsem dnes tento olejový jednopístový kompresor

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-arty kuly/warsztat-i-organizacja/urzadzenia-pneumatyczn e/kompresory/sprezarka-tlokowa-specair-hl-275-25.h tml#product

Výkon motoru: 1,5 Kw
Nádoba: 25 litrů
Otáčky motoru: 2850 ot./min
Množství nasávaného vzduchu: 225 L/minuta
Pracovní tlak 6-8 bar

Bude to dostačující na lehký nástřik spodku auta, podběhů a dutin? Byla k tomu i klasická sada pistolí a hadice. Díky za rady.

Předmět Autor Datum
Bude to dostačující na přerušovanou práci, tzn. stříkat menší plochy postupně, protože tento kompres…
leo 16.06.2017 08:21
leo
Na podvozok úplný luxus, striekaj po zaschnutí (zavadnutí) 2x po sebe. Radšej redšou zmesou. Ja som…
Nuda 17.06.2017 16:30
Nuda
rozpustili v riedidle šedý panelový tmel Asafetida, neboli čertovo hovno (po česku). Jj, a kdo se z…
Kachlík 18.06.2017 00:45
Kachlík
Dnes nechápem, však sú kastne pozinkované, zo spodu poplastované a na záver nejakým tlmiacim sajrajt…
Cat 18.06.2017 20:27
Cat
Více než dostačující. A to i bez přerušování práce. Doporučuji si koupit pistoli UBS ( http://www.rr…
IkaSGC 19.06.2017 05:17
IkaSGC
Dobrý den,přesně tak,vlastním tuto pistoli leta a stále je v provozu,mám ji ještě od Erby,mívali vla…
Lubomír 19.06.2017 10:34
Lubomír
Ano,ta zmiňovaná pistole ,to je ta nejlepší volba.Dělal jsem s ní mnohokrát a vždy jsem tvůrce chvál… poslední
E250TD 19.06.2017 18:33
E250TD

Bude to dostačující na přerušovanou práci, tzn. stříkat menší plochy postupně, protože tento kompresor nedá dostatečné množství vzduchu pro nástřik podvozku v celé ploše najednou. Ale to u nástřiku spodku nijak zásadně nevadí, tam nejde o vzhled, ale o pokrytí ochranným nástřikem. Kompresor zřejmě poběží skoro nepřerušovaně a neudrží stálý tlak, bude třeba vždycky po chvilce přerušit stříkání, a počkat, až se dofouká tlak.nádoba. Dobré je zregulovat si redukční ventil na výstupu kompresoru na tlak dostačující ke správné funkci pistole, ale ne na vyšší.

Na podvozok úplný luxus, striekaj po zaschnutí (zavadnutí) 2x po sebe. Radšej redšou zmesou.

Ja som kedysi striekal Škodovky vibračnou pištoľou 50Hz/ 220V zn: Weber s ohybným, medeným nástavcom do uhla 90°, vytočeným smerom hore na konci 0,5 tryskou, stačilo na podvozky, ako víno, luxus.

https://www.najnakup.sk/lakovacie-pistole/extol-st riekacia-pistol-80-w

Len dutiny neobsiahlo, tam je nutná hadica a na konci hadice tryska.

Dnes nechápem, však sú kastne pozinkované, zo spodu poplastované a na záver nejakým tlmiacim sajrajtom ošetrené, niečo ako transparentná živica. Však ťa to prežije. Osobne mením vozy každé tri-štyri roky za nové, tieto starosti sú dávno pasé.

Ešte otázka. Čím striekaš?

Ja sa pamätám, že chalani si rozpustili v riedidle šedý panelový tmel a tým striekali. Kedysi sa týmto tmelom tesnili štrbiny medzi betónovými panelmi na bytovkách. Bol to sakra lepivý xindel, hustý ako plastelína, bol v balený v šulcoch cca 3kg zabelený na povrchu v tenkom igelite, nejaká švédska licencia. Údajne takto rozrobeným, zriedeným panelovým tmelom ošetrené podvozky, vydržali na veky.

Ja som striekal kedysi asfaltovým penetrákom zn.: Alp určený na strechy s vynikajúcim výsledkom, len ten nekonečný bordel zostal po nástreku na vozovke.

Dnes nechápem, však sú kastne pozinkované, zo spodu poplastované a na záver nejakým tlmiacim sajrajtom ošetrené

No a přesto mi můj Peugeot 307 rezaví.

Více než dostačující. A to i bez přerušování práce. Doporučuji si koupit pistoli UBS ( http://www.rr-naradi.cz/data/products/detail__1079 4.jpg ) a pak k ní náplň BODY (tuším 933? nebo tak nějak). Jedno Body je na podvozky a pak je i vosk na dutiny. PS: u té pistole je i hadička na dutiny. Jen bych ji nekupoval na netu, tam ji mají třeba za 1500, v normálním autolak obchodě jsem tu samou hliníkovou koupil za 200kč.

Dobrý den,přesně tak,vlastním tuto pistoli leta a stále je v provozu,mám ji ještě od Erby,mívali vlastní stránky s kutilským zbožím za pár korun,nakoupil jsem tam toho plnou krabici,všechno možné a vše funguje leta,auta opravuji jen pro rodinu,ale dost problematické opravy,nejsou prašule,tak stále šlechtím letitá auta.
Normální stříkací pistolí to tak nestříknete,spodek potřebuje vrstvu ochranného materiálu a tato pistole barvu nemísí příliš se vzduchem,takže důkladný nános.
Jak píše IkaSGC,kupte lacinou,je to naprosto stejné,posílám odkaz jak to vypadá,je to tak jak je na obrázku,našroubujete do kartuše ve které je ochranná hmota a stříkáte,kartuš po vyprázdnění zahodíte,nebo můžete i použít dál něčím naplnit a stříkat.Vše je o cviku,moc bordelu to nedělá,hlavně bezvětří a dobře myslet,při stříkání couvat od nastříkaného a nevracet se,hned se člověk pod autem někde přilepí::-)

http://www.dk-naradi.cz/vzduchove-naradi/1480-pist ole-strikaci-na-dutiny-spodky-lb-15p19671-85920210 62379.html

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru