Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Penetrace, malování - problém

Dobrý den,
prosím o radu, nebo jestli máte nějaké poznatky. Mám sádrovou omítku a před malováním jsem ji napenetroval hloubkovou penetrací NANO od Den Braven. Penetraci jsem nanášel molitanovým válečkem a někde se stalo, že bylo více penetrace která trochu stékala po zdi. Po zaschnutí vše vypadalo OK, ale po vlastním malování se tyto "čůrky" na zdi zvýraznily, viz. obr. Co s tím ? Vypadá to jak by malířská barva nechtěla do toho "čůrku" vůbec chytat, ale okolo něho vše ok.
Stalo se Vám někdy něco takového, případně co s tím?

Díky za odpovědi. Jedná se o novou sádrovou omítku a každý s kým jsem hovořil, tak doporučoval penetraci ať ta barva má na čem držet a sjednotí se savost.
Uvažoval jsem, že buď malbu zkusím namočit a setřít, případně opatrně seškrábat a opětovně napenetruji a natáhnu finální sádrovou stěrku určenou na sádrokartóny. Jiné řešení mě ani nenapadá.

Mám ještě dotaz. Ještě zůstaly některé místnosti, kde jsem nemaloval, ale použil jsem penetraci. Co případně udělat s tím?