Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohloubení studně

Dobrý den, omlouvám se za předchozí příspěvek, neuvědomil jsem si, že by to mohlo být bráno jako reklama.
Prosím tedy o radu. Chci prohloubit studnu 6,5m o jeden metr.Nechci podkopávat stávající betonové skruže, ale uvažuji po vykopání vsunutí PLASTOVÉ skruže o průměru menším o 10cm.
Nemáte zkušenosti s tímto způsobem a s plastovou skruží? Navrtávají se do ní z boku otvory? Nedeformuje se? Studna je v jílovité půdě. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Nikdo tady nenavrhnul podkopat spodní skruž a zase přidávat skruže shora - to asi takhle nejde, protože ty stávající skruže už jsou "vrostlé" do zeminy a neposunou se směrem dolu?
Jak hluboká studna by se ještě posunula (3m, 4m)?
Nebo to nikdy nejde?
Za jak dlouho skruže zarostou do zeminy (kolik víkendů lze studnu prohlubovat), když se to nestihne za dva dny jak někdo píše výš?

Studna je po dokonceni nahore zatesnena, minimalne horni skruz ci dve. Takze jakakoliv dokoncena studna je dale neprohlubitlena podkopavanim. To "vrustani" skruzi do zeminy taky bude mit svuj vliv, ten ale bude hrozne zavislej na tom cim ta studna vede - ono takova studna v rostlej skale by se asi dala nechat i nevyzkruzena.