Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hasiaci prístroj do auta

Dobrý deň, po mojej nepríjemnej udalosti, kedy mi horel môj starý ford som sa do svojej octavie rozhodol kúpiť hasiaci prístroj, kúpil som taký malý litrový v tescu je k tomu aj držiak len neivem ako to upevniť, robili ste to už niekto ? Potrebujem poradiť ako to upevniť v kufri. Sú tam nejaké dva otvory na šroby asi alebo čo ale neviem či je to naozaj na šroby, alebo len nejaká dekorácia.

Přesně tak... Jednou jsem koupil takový malý litrový, nevím už ve kterém hyper-super, asi za stovku. Měl jsem ho válet v kufru. V zimě ten krám zmrznul na kost, daly se s ním zatloukat kůly na plot. Když pak nastala obleva a povoli, nesl jsem v Globusu nákup do kufru, ten krám prdnul a začal pěnit. Mocně pěnit. Hodil jsem ho do koše u zpřáhlých nákupních vozejků kde narostla záhy pěna až do stropu. Spatřil to občan od svozu vozíků, vyvalil oči, zahodil čepici a utíkal pryč. Někam asi zavolal, po mžiku přilítla zásahová jednotka, protichemická obrana, hasiči. Z koše se valila pěna ve štědrých dávkách. Cajti to pečlivě obklíčili a opancéřovaný pyrotechnik se obezřetně blížil ke koši, který zmizel v několikametrové hromadě pěny. Přijela televize Nova....

wow.. to bych nerekl ze toto zvladne.. ale je k tomu asi i potreba vedet co a jak udelat

ne kazdy kdyz mu zacne horet auto ma na sobe pozarni oblek vc. bryli a helmy a je ochotny a schopny vrazit ruku do koure s vedomim "nekdo to hori" a hasit.. hlavne uspesne

1. paradoxně okolo hasebního prostředku je to docela OK - je tam "chladno", daleko horší může být oblak plazmy nebo kouře, který se stříkáním hasiva bude vyvíjet jinými směry, než před hašením (např. zasažení hlavy)

2. požáry aut se mají hlasit tak, aby nevznikl komínový efekt a zároveň se omezil přístup vzduchu, tj. otvírat víka/dveře jen na minimální nutnou škvíru a stříkat přes ni.